O všem a o ničem

10. července 2012 v 0:07 | Jerry* |  Povídky, Úvahy, Příběhy...
O co se to tady snažíš? Snad ne spokojeně žít... no to mi ani neříkej! Takový nesmysl. Moc dobře víš, že to nejde. O tom už jsme ale přece mluvili.

--- tak jsem zticha, držím hubu a krok ---

Tak o čem bude tenhle podivný blud, co se žene z mé hlavy ven? O všem a o ničem. Tuhle frázi jsem si vždycky přál použít, ale aby to neslo nějaký konkrétní význam. Myslím, že teď se to hodí. V tuhle chvíli to možná vystihuje obsah článku. Co se teď děje? Jsou prázdniny, venku teplo... co víc bychom si měli přát?! Tak proč si neustále stěžujeme?


Proč nám nestačí maličkosti, proč toužíme mít stále víc, i když máme dost. Proč jsme tak nenasytní až škoda mluvit. Zajímalo by mě, proč jsme jako lidé takoví? Co nás k tomu dohání, že se chováme jak hladoví psi? Existuje někdo, kdo zná odpovědi na moje otázky? Možná si říkáte, že už v téhle chvíli píšu šílenosti.
Když je déšť - směj se. Když slunce svítí - směj se. Užívej všech darů, které kolem sebe máš. Všechny si je prohlédni... zjistíš, že jich není málo. Vůbec ne. Jen na ně myslet a nebrat je jako samozřejmosti. To je pošetilost lidstva. Chce se mi smát.
Každý máme v hlavě ten hlásek. Víš, co myslím? Ten hlas, který mluví při sebemenším myšlení... i když teď čteš tento text, v tvé hlavě se stále ozývá. Sleduješ? Co je zač a co dělá v mé hlavě? Kdo ví... je to ale tvá nedílná součást, smiř se s tím a hraj s ním ne proti němu! Není tam pro nic za nic, tak se ho drž. I když si to třeba ani neuvědomujeme, při našich rozhodování má i on svůj názor a neustále ti radí, jak a co udělat. Jen naslouchat. Neradí špatně, je to přítel.
Adele. Co na ní říkáš? Jaký máš názor? Těch diskuzí o ní je dost. Pro mě naprosto famózní zpěvačka s ohromným hlasem. Tak různě se o ní spekuluje... do hudebního světa jí prý procpal zámožný tatínek po té, co ji údajně nevzali jako modelku. Možná to zní jako vtip, ale ne. ... tlustá zpěvačka během neuvěřitelně krátké doby pokoří všechny své konkurentky? I o tom se vedly a vedou diskuze. Možná se snoubí jedno s druhým, možná je to jinak. Každopádně nevidím jediný problém na tom, že je Adele trochu silnější, proto je také zpěvačka a ne modelka. Někde jsem četl...
# Adele is FAT.
Yeah, she is
F... fantastic
A... amazing
T... talent.
To mi přišlo trefné a jako hodně dobrá odpověď :D. Můj názor na to všechno je, že téměř vůbec neřeším životy celebrit. Podle mě Adele nádherně zpívá a to bohatě stačí. I když je pravda, že jsem se v tom taky trochu rejpal, jinak bych to všechno o ní nevěděl...

Jak se mám? Tak co, přežívám. Hmm.
Jerry*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J-Zee J-Zee | Web | 10. července 2012 v 12:12 | Reagovat

Také se někdy nedokážu radovat z maličkostí,jak už tady píšeš,beru to jako všední samosřemnost. A pak si říkám,zas se nic nestalo,ale ono ano,stačí se zamyslet.. Strašně se mi líbí úvod článku. Ten mě vážně dostal! Adele zpívá krásně,jako zpěvačka je super,ale jinak k ní žádné náklonosti nemám. Tak si pojďme užívat to nic a všechno kolem nás. Pěkné,zas něco,co mě nutí přemýšlet,díky. :)

2 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 17. července 2012 v 16:11 | Reagovat

Ono totiž nestačí,a by si uvědomil jeden člověk, že mu to, co má, stačí .. s touhle filosofií aby se v téhle době odstěhoval do Nepálu! Lidé můžou toužit po čemkoliv, ale nakonec stejně dělají jen to, co potřebují dělat ... to, co jim nařizuje politika. Ta nás všechny řídí. V Nepálu je každý svým pánem, ale tady? I kdyby se naše rodiny spokojily s tím, co mají, stejně by potřebovaly víc kvůli téhle šílené době. Teď pouhé štěstí ke štěstí nestačí.

Adele není špatná ... mám rád Rolling in the Deep, ale jiné písně mě příliš nezaujaly. Ovšem hlas má vskutku dobrý ... silný ... Nechápu ty povrchní parchanty, kteří hodnotí celebrity podle vzhledu. Dobrá, kdyby se vzhledem živily, tak ať, ale u zpěvaček a zpěváků mi to přijde hodně zbytečné. :-(

3 Lady Dracula Lady Dracula | Web | 17. července 2012 v 17:17 | Reagovat

Proč se lidé nedokáží radovat z maličkostí a jsou nenasytní? Dobrá otázka. Protože s jídlem roste chuť. Je to asi tak, jako když někdo něco dělá a čeká za to automaticky odměnu.
Je pravda, že dnes lidé vidí věci jinak než dříve, jeden druhému se snaží dokázat, že jsou lepší než ten druhý. Navíc se dnes vše točí okolo peněz. Kdo má peníze, má moc, může ovlivnovat masy a jak víme, všichni bychom byli radši pánem než otrokem. Jenže jsme otroky, téhle společnosti. Ale to už jsem odběhla jinam.

Adele moc neposlouchám, ale dneska je vše o image a ten kdo nevypadá podle pravidel, je automaticky zařazen do sekce jiný, divný, out. Dneska máme pokřivenější zrcadlo v náhledu na sebe samé. Je to image - fanoušci - peníze. Hlas je až vedlejší.

4 Lin Lin | Web | 25. července 2012 v 20:36 | Reagovat

máš u mě diplom za bleskovku z ledna :)
http://www-lin.blog.cz/1207/za-90-bleskovku

5 Baush Baush | Web | 29. července 2012 v 17:32 | Reagovat

Ano, taky mě tohle trápí a tak se snažím radovat z takovýhle věcí a většina lidí se na mě kouká skrz prsty - mají mě za psychopata. Ale jejich problém, rozhodně se takhle žije lépe ;)
Moc hezky napsané a Adele, taky miluju. Její hlas je úžasný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama