Září 2011

O životě, o čase a věštcích

27. září 2011 v 22:20 | Jerry* |  Povídky, Úvahy, Příběhy...
Jak už jsem psal, mám připravený článek, který tu hodlám zveřejnit. A teď nastal ten čas...

1. ŽIVOT V ČASECH

Život, jako takový, se možná dělí jen na pouhé tři časy. Budocnost, přítomnost a minulost. I pořadí, ve kterém jsem je napsal má svůj význam. Většinou se zaobíráme jen na jeden z nich, věřte nebo ne ne, ale je to budoucnost. Vše, co děláme, děláme proto, abychom v budoucnosti nemuseli dělat nic. Psáno trochu polopatě. Tento článek se obrací na více témat, teď mi jde ale o to, kolik chyb lidé zbytečně dělají. Dělám je i já, ale nejlepší začátek je mluvit o tom. Měli bychom se nejvíce zaobírat přítomností. Vše, co děláme, bychom měli dělat pro aktuální požitek, protože to je to, co nás činí šťastnými teď, ne až jindy. Mezitím totiž mnoho z toho štěstí, z té radosti vyprchá. Až na druhé místo zařadíme budoucnost, ta je vždy stejně nejistá. A na poslední místo minulost. Minulost nezměníme, ani nezvrátíme, nýbrž ji můžeme odčinit přítomností.

2. MINULOST aneb (NE)VZPOMÍNEJ POMALU

Je hloupost stále plakat nad tím, co se již stalo. I přesto, že víme, že minulost se už nedá změnit, stále se jí zaobíráme, řešíme ji apod. Avšak na druhou stranu schvaluji, když na okamžik pohlédneme do minulosti v případě, vzpomeneme-li si na nějakou z těch příjemnějších chvilek. Ale žít jen z dobrých, z těch krásných chvilek také není dobré. Znovu se opakuji, ale v přítomnosti bychom si měli vytvářet ty pěkné chvíle štěstí a radovat se z nich a vytvářet opět nové! Některým, kdybyste na bilboard napsali: "Žij dnes, nikoli včera" a umístili jej před dům, ničeho byste nedosáhli. Pravda, krapet neomalené přirovnání, nikdo z nás by se neřídil bilboardem před domem. Snad se dá, i kdyby jen trochu, pochopit, co tím myslím.

3. BUDU, BUDEŠ, BUDE aneb BUDOUCNOST JE NEJISTÁ

Budoucnost. Opět se budu opakovat; budoucnost je nejistá. Všimněte si slovíčka budu, nemusím vidět do budoucnosti, abych věděl, že se budu opakovat. Mohlo se stát tisíce věcí, co by mi zabránilo se opakovat, tisíce věcí, jenž by mi zabránilo napsat tyto pouhá tři slova: "Budoucnost je nejistá". Snažím se Vás tu trochu krkolomným způsobem přesvědčit o tom, že nikdo nikdy neví, co se stane. Doufám ale, že v to věříte a možná už jste to věděli dávno před čtením tohoto článku, nebo jste se o to možná nikdy nezajímali. Když se vrátíte o pár slovíček dozadu, všimnete si takové přechytralé fráze "nikdo nikdy neví, co se stane". (Teď Vás nabádám, ať nahlédnete do minulosti, ale jsem si jist, že to nebude mít žádný vliv na Vaši budoucnost :D)Tou frází mířím na můj vztah k... Nevím, jak je mám nazvat, já jim většinou dávám různá jména, která by se slušným lidem, jako jste vy, určitě nelíbila. Doufám jen, že se tento článek nedostane do špatných rukou, které by kolem sebe plácaly jako splašené, až si jejich oči přečtou příštích pár vět. Nikdy nemůžu vědět, kdo tento článek bude číst. Budoucnost je nejistá, vzpomínáte? Mám na to menší vliv, je přece na mně, kde jej zveřejním. Proto mohu jen doufat, aby ho nečetl někdo, kdo by mě po dočtení zasypal tunou nadávek. Už se pomalo přibližuji k tématu, o kterém budu následující pár vět, jen stále přemýšlím, jak je nazvat. :-?. Slíbil jsem, že budu slušný a jména, která jim dávám, když je třeba spatřím v televizi, si pro dnešek nechám pro sebe. Věštci. Překvapeni? Možná jste čekali něco jiného, ale chvilku si o nich popovídáme...

4. VĚŠTCI, HERCI

Podle měto jsou podvodníčci, kteří vydělávají na důvěře nevinných lidí. Tvrdí a doslova se chlubí svým údajným darem od Boha. Jediný talent, který mají se skrývá v umění. Nejde ani o malování, hudbu, nebo kulturu, nýbrž vystoupit třeba do televize, tahat z lidí peníze a v jednom krátkém okamžiku vymyslet tolik nesmyslných lží. Trochu se minuli povoláním, měli možná zkusit herectví, tam by svůj talent uplatnili. Bavili by lidi. Takoví lidé to dělají, tuším, pro peníze. A možná to většinu z nich i baví. Nechci stále zavrhovat tu možnost, že třeba opravdu vidí do budoucnosti, ale jak na to pomyslím, mozek křičí ne! Napadle mě teď taková teorie, netvrdím, že pravdivá. Pokud budete chtít, po přečtení jej vypusťte z hlavy nebo prostě následujících pár řádků vynechte. Věštci jsou herci, s tím druhým koncem, s tím špatným. Možná je vyhodili z předchozí práce, možná z divadla. Možná je ani nepřijali. A proto se rozhodli pro moderátorskou alias věšteckou dráhu. Je to možná směšné, ale když se opravdu zamyslíme... Těžko říct. Není ale trochu nápadné, že číst z karet, dlaně či z věštecké koule umí spousta lidí, řekněme s talentem mluvit? Nebo myslíte, že to jsou pravdu věštci a někdo je naučil výřečnosti? Nevím, je mi to zatajeno. Radši toho přemýšlení nechám, začínám vymýšlet hlouposti. Napříč tomu, fantazii se meze nekladou. Přece jenom jsem se rozhodl psát článek, s tím, dohnat lidi k malému zamyšlení, nechtěl jsem psát fantasy komedii.

5. V MÍRU A POKLIDU

Obdivuji, jestliže's přečetl/a tento text. Klaním, jestliže's pochopil/a myšlenky vepsané v těchto slovech. Ačkoliv to mnohokrát znělo jako komické vyprávění - není tomu tak. Pokud některá z části textu někoho pobouřila nebo dokonce naštvala či urazila, omlouvám se. Vím. Slova dokážou zraňovat.
S láskou
Jerry*

My Diary 73.

20. září 2011 v 20:03 | Jerry* |  My Diary
Cauveees :)
Uz pisu treti zapis do deniku v tomto mesici, zaroven i treti clanek v tomto mesici vubec. Je zari, zacala skola a na blog neni cas...
Zacal mi druhy tyden na intru v nemeckem Bautzenu. Tento tyden jsem tu sam, narozdil od minuleho, kdy jsem tu byl s kamosem. Ted mam aspon cely pokoj pro sebe :D. Na druhou stranu mi chybi si s nekym pokecat hezky cesky. Ve skole je hrozna nuda. Jen tam sedim a snazim se vnimat a porozumnet. Casto marne.

My Diary 72.

14. září 2011 v 21:35 | Jerry* |  My Diary
Ahooj.
Je to pomerne dlouho, co jsem nebyl na blogu.
Do toho Nemecka jsem nakonec jel.
Zrovna ted tady jsem :D
Nemam moc casu se nejak vypisovat.
Jak to nakonec vsechno dopadlo se dozvite pozdeji.
Nestiham ani odpovedet na vsechny ty komentare,
samozrejme za ne ale dekuju.
V patek jedu domu na vikend a to bude vic casu.
Paaaa :)

My Diary 71.

4. září 2011 v 13:42 | Jerry* |  My Diary
Ahoj, zdravím vás všechny! :)
Tohle je vlastně první článek v září, v novém měsíci.
Je to u mě zvláštnost, protože většinou prvního září přidávám článek. :D
Je neděle a zítra už na ostro.
První dva dny proběhly, tak jakože v pohodě.
Jen učitelé měli plné huby keců o školním řádu, pravidlech apod.